Yaşam

Öğrenciler hem eğlendi hem öğrendi

Osmangazi Belediyesi tarafından Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde açılan atölyelerde öğrenciler becerilerini geliştirerek tatillerini hem eğlenerek hem de öğrenerek geçirdiler.

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde öğrencilere yönelik kazı, keşif, maket tasarımı, ekolojik tarzda çanta yapımı ve kum boyama atölyeleri açıldı. Açılan atölyelerde müzeyi gezen öğrenciler, arkeolojik kazı çalışmalarını deneyimleme ve kazı atölyesinde arkeologların yaptığı kazı çalışmalarının detaylarını öğrenme fırsatı buldu. Bursa kale maketi tasarım atölyesinde öğrenciler hayal güçleri ve hünerleri ile Bursa’nın kalelerini yeniden inşa ettiler. Panorama keşif atölyesinde Osmanlı tarihini, tablolarını ve eserlerini inceleyerek, Osmanlı İmparatorluğu’nun güçlü kültürel mirasını ve çevresindeki tarihi yapıları öğrendi. Çevre dostu çanta imalat atölyesinde çevre dostu malzemelerle çevre dostu çantalar tasarlamayı öğrendi. Kum boyama atölyesinde kum kullanarak kendi sanat eserlerini yaratma zevkini yaşadı.

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde 21-30 Temmuz tarihlerinde açılan atölyelerde müzeyi gezen öğrenciler keyifli bir tatil geçirmenin mutluluğunu yaşadılar. Çalıştaylarda keyifli vakit geçiren öğrenciler, kendilerine bu fırsatı verdiği için Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

enezajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu